Spotkania

W nowym roku szkolnym 2017/2018 zapraszamy na kolejne inspirujące spotkania ze specjalistami! Udział we wszystkich spotkaniach z cyklu Edu Generator jest bezpłatny.

Najbliższe spotkania z cyklu Edu Generator:

LEKCJA JAKO GRA PRZYGODOWA, CZYLI GAMIFIKACJA W EDUKACJI

Termin: 6 grudnia 2017 r., godz. 14:00-16:00
Goście spotkania: Joanna Mytnik i Wojciech Glac
Tuż przed świąteczną przerwą poruszymy temat gamifikacji. Gamifikacja, czy też inaczej grywalizacja, to wprowadzenie mechanizmów gier w kontekst z grami zupełnie niezwiązany.

Wykorzystywanie grywalizacji na lekcjach, prowadzenie zgamifikowanych zajęć, wpływa pozytywnie zarówno za przyjemność uczniów i uczennic i ich zapał do uczenia się, jak i na osiągane przez nich wyniki.

Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć na pytania, dlaczego grywalizacja rzeczywiście działa i pokażemy przykłady zgrywalizowanych zajęć.

Spotkanie poprowadzą Dr Wojciech Glac i dr hab. prof. UG Joanna Mytnik, wykładowcy na Uniwersytecie Gdańskim, oprócz pracy naukowej (neurobiologia i botanika), „od zawsze” pasjonują się projektowaniem niestandardowych narzędzi edukacyjnych. Pomysłodawcy i organizatorzy cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium” w Gdańsku (od 2013 r.). Od 5 lat stosują grywalizację w pracy ze studentami, są autorami ponad 20 zgamifikowanych kursów akademickich realizowanych na UG (do pobrania: eduplus.com.pl), aktywnie prowadzą wykłady i szkolenia dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych i edukatorów w zakresie gamifikacji i wykorzystania nowych technologii w edukacji. Są autorami internetowego kursu dla nauczycieli „Zostań Mistrzem Gry! Grywalizacja w edukacji” (wydawnictwo Operon). Eksperci w międzynarodowym projekcie „INDOPED – innowacyjne metody nauczania w indonezyjskich uczelniach wyższych (2015-2018)” w zakresie wdrażania gamifikacji.

zapisy na wydarzenie: https://edu-generator-gamifikacja.evenea.pl/

wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/136605410395305/