Spotkania

W nowym roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy edukatorki i edukatorów oraz wszystkie osoby zainteresowane nowymi trendami w edukacji na kolejne inspirujące spotkania ze specjalistami! Udział we wszystkich spotkaniach z cyklu Edu Generator jest bezpłatny.

Najbliższe spotkania z cyklu Edu Generator:

STEAM-owe lekcje – robotyczny pokaz mody

Wydarzenie odwołane z przyczyn niezależnych od Organizatora

Termin: 29 października 2018 r., godz. 14:00-16:00
Gość spotkania: Katarzyna Trojańska

zapisy na wydarzenie: https://edu-generator-steamowe-lekcje.evenea.pl/

Edukacja STEAM integruje wiedzę z różnych dziedzin nauki, a realizowane projekty zakładają samodzielne lub zespołowe poszukiwanie przez uczniów konkretnych informacji w wybranym obszarze z wykorzystaniem różnych źródeł wiedzy oraz poszukiwanie praktycznych sposobów zastosowania pozyskanej na drodze badawczej wiedzy, a nie jedynie przyswojenie podanej przez nauczyciela wiedzy z różnych obszarów. STEAM stawia na maksimum kreatywności, aktywności i samodzielnego lub zespołowego działania, sprowadzając rolę nauczyciela do roli przewodnika edukacyjnego, którego zadaniem jest obserwacja i wspieranie działań uczniów w dochodzeniu do wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności, a nie prezentacja wiedzy. Tak realizowana edukacja jest odpowiedzią na neurobiologiczne uwarunkowania procesu edukacyjnego młodego człowieka i staje się skuteczną drogą do rozwijania kompetencji przyszłości, kompetencji przydatnych do satysfakcjonującego życia.

Podczas warsztatu uczestnicy nie tylko zdobędą podstawy wiedzy dotyczące STEAM- owej edukacji, ale przede wszystkim doświadczenie uczestnictwa w STEAM- owym projekcie. Będą mieli okazję pracować z nowymi technologiami, wykorzystując iPady i roboty edukacyjne Ozoboty w zintegrowanych działaniach łączących przyrodę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę.

„Robotyczny pokaz mody” to praktyczny, kreatywny i nowatorski warsztat stanowiący inspirację do podążania w kierunku edukacji nowoczesnej, skoncentrowanej na uczniu, uwzględniającej rozwój kompetencji przyszłości, edukacji, która pozwoli naszym uczniom sprostać wyzwaniom jutra.

Warsztat poprowadzi Katarzyna Trojańska –  założycielka Extra Klasy – pierwszej w Polsce digi szkoły w edukacji domowej. Miejsca, w którym szczęśliwe dzieci mogą rozwijać kompetencje przyszłości przy wsparciu nowych technologii. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i nowatorskiej koncepcji edukacji. Terapeuta pedagogiczny, neuropedagog, glottodydaktyk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Aktywnie pracująca z dziećmi od 11 lat  🎓

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona