Kiedy: 12 listopada 2019, godz. 16:00-18:00
Dla kogo: nauczycieli/ek różnych przedmiotów, dyrektorów/ek szkół oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości w gdańskiej edukacji
Jak osobista pasja może napędzać do wielu działań w szkole? Jak wykorzystać szycie do uczenia najmłodszych matematyki? Jak dzięki pasji zbudować wokół szkoły społeczność i zebrać pieniądze na dach? Jakie możliwości daje szkole założenie stowarzyszenia i od czego zacząć?
W trakcie spotkania, podczas mini warsztatów wspólnie zastanowimy się nad definicją przedsiębiorczej szkoły. Czym powinna się charakteryzować? Porozmawiamy o tym, jakie warunki sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości nauczycieli/ek.
Swoimi doświadczeniami podzieli się z nami Anna Krause – zwyciężczyni w konkursie i plebiscycie „Gdańsk miasto przedsiębiorczych” w kategorii „Przedsiębiorczość w edukacji” 2019.
Wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku, nauczycielka edukacji informatycznej w klasach młodszych. Jest pomysłodawczynią i autorką innowacji pedagogicznych dla klas młodszych „Creative Kids” oraz „Koduję, piszę, rysuję”.
Pasjonatka szycia, inicjatorka stworzenia pracowni krawieckiej CraftRoom w szkole. Jest współtwórczynią i realizatorką projektu „Kraftuś – edukacja szyta na miarę dla gdańskich przedszkolaków” oraz autorką projektu „Edukacja szyta na miarę – jak uczyć matematyki szyjąc w klasach 0-3?”.
Prywatnie prowadzi stronę na Facebooku „Ania Szyje”.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – ZAREZERWUJ MIEJSCE
Spotkanie organizowane jest w ramach Programu Certyfikacji Przedsiębiorczych Nauczycieli/ek AZYMUT. Więcej informacji o programie: https://www.facebook.com/events/3068226706526092/
Po spotkaniu, w godz.18:00-20:00, będzie możliwość skorzystania z konsultacji superwizyjnych z dwiema doświadczonymi doradczyniami zawodowymi – Anną Dukowską i Agnieszką Marusiak.
Superwizja to proces wspomagający rozwój zawodowy, poszerzający samoświadomość oraz wspierający poznawanie własnych zasobów i ograniczeń.
Konsultacje mają na celu zbadanie rzeczywistości, w której osadzone są osoby biorące udział w projekcie (ich konkretnych problemów, wyzwań, dylematów, z którymi się mierzą) i wyszukanie konstruktywnych rozwiązań, które mogą wpłynąć na podniesienie jakości ich warsztatu pracy.
AZYMUT Program Certyfikacji Przedsiębiorczych Nauczycieli/ek jest realizowany w ramach zadania publicznego „Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w oparciu o kompetencje przyszłości”. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.