EduGenerator wkracza w blogosferę

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na spotkanie z cyklu Edu Generator:

 

XYZ… (Nie)bój się bloga czyli social media ponadpokoleniowe

 

Tym razem EduGenerator łączy siły z Social Media Show. Marcowe spotkanie odbędzie się pod hasłem blogowania.

Jak blog może stać się narzędziem dialogu pomiędzy uczniami a nauczycielami? Czy blogowanie to sposób na wyrażanie siebie, dzielenie się swoimi pasjami czy też narzędzie rozwoju? Na te pytania odpowiedzą goście blogerzy reprezentujący dwie grupy: edukatorów i uczniów/uczennic.

Wydarzenie poprowadzi Grzegorz D. Stunża, ekspert w dziedzinie nowych mediów, prowadzący serwis edukatormedialny.pl. Prelegentami będą nauczyciele: Oktawia Gorzeńska, Przemysław Staroń oraz przedstawiciel uczniów: Daniel Bagiński.

Startujemy 15 marca o godzinie 17:00.

 

 

Prowadzący:

Grzegorz D. Stunża

Wykładowca, badacz, trener i autor materiałów edukacyjnych. Adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Koordynator projektu badawczego „2.0 czy 0? Blogi o tematyce kulturalnej a przemiany kultury uczestnictwa”. Prowadzi blog edukatormedialny.pl. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu edukacji i animacji kulturalnej (2013). Pracował m.in. przy projektach badawczych z cyklu „Dzieci sieci”. Współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej, Fundacją 5Medium i Fundacją Nowoczesna Polska.

 

Goście spotkania:

Magdalena Buda

Nauczycielka języka niemieckiego, która uwielbia uczyć i przygotowywać różne materiały dydaktyczne. Kreatywny nauczyciel pracujący nie tylko w szkole, ale również w Kreatywnej Pedagogice (projekt jej kochanego miasta Gdańska). Lubi tworzyć coś z niczego. A we wszystkim co ją otacza widzi inspirację do lekcji. Na swoim blogu chce przedstawić swoje pomysły na ciekawe, może trochę inne lekcje, nie tylko języka obcego.

https://fraubuda.wordpress.com/

Oktawia Gorzeńska

Z zawodu nauczycielka języka polskiego, od roku pełni funkcję dyrektora jednej z gdyńskich szkół. Z zamiłowania koordynator projektów, podróżniczka, blogerka i aktywistka, która z pasją zmienia rzeczywistość. Jej działalność dotyczy nie tylko samej realizacji projektów. Jest pomysłodawczynią inicjatyw Szkoła liderów oraz Akademia Jedynki, mających za zadanie aktywizację młodzieży zarówno w szkole, jak i w środowisku lokalnym. Stworzyła stronę www.eduzmieniacz.wordpress.com, która upowszechnia zmiany w edukacji i jednocześnie inspiruje innych realizatorów projektów.

Przemysław Staroń

Jest pracownikiem Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Jest także nauczycielem w II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie i opiekunem międzypokoleniowego fakultetu filozoficznego „Zakon Feniksa”. W 2014 roku znalazł się w gronie 12 Nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku. Stawia na innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem nowych technologii oraz mediów społecznościowych. Zajmuje się również publicystyką – jest ekspertem w Centrum Prasowym Uniwersytetu SWPS, a także blogerem i ekspertem platformy Psychologia w Szkole. Gościnnie bloguje na portalu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Regularnie wypowiada się w ogólnopolskich i regionalnych mediach, popularyzując wiedzę psychologiczną. Współpracuje także z wydawnictwami: PWN oraz Operon jako konsultant merytoryczny, recenzent, tłumacz i autor pozycji i kursów z zakresu edukacji. Konsultant merytoryczny książki „Informacja jest piękna”, nominowanej do nagrody Mądra Książka Roku.

http://www.psychologiawszkole.pl/blog,232,Przemek_Staro.html

Daniel Bagiński

Młody adept życia, Mały Książę polskiej blogosfery, fascynat szeroko pojętych mediów społecznościowych.Realizuje się w dwóch sferach: jako bloger pod pseudonimem Kajzerek oraz jako kierownik ds. marketingu Enterprising Today, najprężniej działającego koła przedsiębiorczości w Trójmieście. W ramach działalności w kole organizuje m. in. cykliczne spotkania z przedsiębiorcami i specjalistami różnych branży, by doskonalić kompetencje z zakresu przedsiębiorczości, marketingu, mediów i biznesu. Jako bloger lajfstajlowy spełnia się od października 2014 roku. Prowadzenie bloga pod własnym pseudonimem przyniosło mu nie tylko rozpoznawalność, ale pozwoliło poznać mnóstwo świetnych ludzi.

http://kajzerek.me/

Zuzanna Czajka

Jest 17-nasto letnią, zawodową marzycielką, z ambicjami przerastającymi jej 160cm wzrostu. Jedną z ambicji jest ugryzienie świata mody od każdej możliwej strony, blogerka, krawcowa, projektantka…Na tę chwilę jej blog to kombinacja mody i opowieści o niej samej. Lecz dąży do stworzenia małej księgi mody. Strony inspirującej, motywującej oraz przybliżającej najnowsze zagadnienia powiązane z modą.

http://www.susanczajka.pl/

Szymon Kaźmierczak

Szymon koordynuje projekt GameBy i dzięki niemu wszystko tutaj działa. W GameBy zajmuje się głównie grami mobilnymi, ale jak trzeba to przetestuje każdą grę. Osobiście interesuje się nowymi technologiami, wspina się oraz fascynuje się wszelkimi rzeczami związanymi z outdoorem oraz technikami przetrwania.

http://gameby.pl/

 

Social Media Show to ciekawe spotkania dla wszystkich zainteresowanych tematem mediów społecznościowych i marketingiem. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj: http://sms.inkubatorstarter.pl/

 

Partnerem spotkania jest:Pod patronatem: