Edukacja a motywacja! Kolejne szkolenie Edu Generatora

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki na warsztaty poświęcone tematowi motywacji i samomotywacji w edukacji, pt.: Edukacja a wspieranie motywacji – Karty Akcji Życiowych.

Kiedy: 28 marca 2019, godz. 16:00-18:00
Dla kogo: Nauczycielki i nauczyciele wszystkich etapów edukacji

Co sprawia, że chce nam się działać? Podejmować wyzwania w życiu, szkole, pracy? Odpowiedź wydaje się prosta – motywacja. Ale czym motywacja jest tak naprawdę? Z czego się składa i co ważne, czy jest czymś stałym czy może zmiennym? W trakcie warsztatu przyjrzymy się zagadnieniu motywacji i przećwiczymy metody z nurtu psychologii dobrostanu mające poprawić jakość naszego działania.

Jedną z metod będą Karty Akcji Życiowych. To narzędzie pomagające w codziennym wyznaczaniu priorytetów. Kiedy działania są reprezentowane przez karty – stają się łatwiejsze do ogarnięcia. Możemy dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce, rozłożyć je na stole, posegregować według ważności i zastanowić się nad każdą.warsztat, fot. Julia Antkowiak

Karty mogą posłużyć do samoorganizacji własnej pracy, ale też są narzędziem, za pomocą którego można rozmawiać o organizacji czasu i motywacji z uczniami i uczennicami.

W trakcie warsztatu uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się, jak Karty Akcji mogą pomóc w motywowaniu do działania. Każda osoba biorąca udział w warsztacie będzie miał okazję stworzyć swoje własne karty. Materiały zapewniają organizatorzy.


Spotkanie poprowadzi Stanisław Borawski. Psycholog, nauczyciel akademicki, trener umiejętności miękkich, a przede wszystkim humanista o interdyscyplinarnym myśleniu i szerokich zainteresowaniach. Dba, aby przekazywana wiedza miała solidne naukowe podstawy.

Obecnie pracuje we własnej firmie IT, gdzie zajmuje się marketingiem oraz prowadzi zajęcia z psychologii pozytywnej na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS.
W wolnych chwilach prowadzi gry fabularne RPG i czyta książki popularnonaukowe.