Kwietniowy Edu Generator

Trzecie spotkanie z cyklu, a pierwsze pod szyldem Edu Generatora będzie poświęcone neurodydaktyce.

Podstawowym celem neurodydaktyki jest zmiana obecnego kształtu ścieżki edukacyjnej tak, by w pełni wykorzystać drzemiący w mózgu potencjał. By edukacja była przyjazna nauczającym i uczącym się, by nauczanie było bardziej efektywne nie tylko pod kątem realizacji programu, ale również dawało jak najwięcej możliwości osobistego rozwoju uczniom.

Gościem spotkania będzie Marzena Żylińska, wykładowczyni metodyki, jedna z doradczyń minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej, a także autorka książek „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi” i „Między podręcznikiem a internetem”.

 

Startujemy 15 kwietnia o godzinie 14:30 w gdańskim STARTERZE.

 

Gość spotkania:

dr Marzena Żylińska

Autorka materiałów dydaktycznych wykorzystujących wnioski płynące z badań nad mózgiem. Zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Propaguje wprowadzenie do szkół nowej, opartej na wnioskach płynących z neuronauk, kultury edukacyjnej. Pracowała jako wykładowca metodyki w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu, obecnie pracuje w firmie Young Digital Planet w Gdyni. W licznych publikacjach i na seminariach promuje twórcze wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu. Współorganizowała europejski projekt „Zmieniająca się szkoła”, obecnie jest jedną z inicjatorek projektu „Budząca się Szkoła”. Jest autorką książek „Między podręcznikiem a internetem” (Warszawa 2013) i „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”(Toruń 2013). Prowadzi blog „Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce”: osswiata.pl/zylinska/.

 

 

Program spotkania:

14:15 – 14:30 Rejestracja gości
14:30 – 14:45 Przywitanie gości, co nowego w Starterze?
14:45 – 15:45 Dr Marzena Żylińska: Neurodydaktyka. Co wspiera a co hamuje naturalne procesy uczenia się
15:45 – … Dyskusja i networking

 

Zapisy na spotkanie zostały zakończone – brak wolnych miejsc. Do zobaczenia!


 

Partnerem spotkania jest: