O kompetencjach cyfrowych młodzieży, czyli EduGenerator po raz pierwszy w 2017.

8 lutego 2017 roku o godzinie 14:00

Stereotypy dotyczące korzystania z nowych technologii dotyczą zarówno uczniów/ennic jak i nauczycieli/ek. Podczas kolejnego spotkania Edu Generator wspólnie z edukatorkami i edukatorami zastanowimy się nad prawdziwymi i fałszywymi założeniami dotyczącymi różnic pokoleniowych w kompetencjach cyfrowych. Przyjrzymy się ich konsekwencjom dla projektowania działań edukacyjnych.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na spotkanie z cyklu Edu Generator:

 

Gość spotkania:

Grzegorz Stunża

Wykładowca, badacz, trener i autor materiałów edukacyjnych. Adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej i ekspert finansowanego przez MEN projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017) prowadzi przy blogu edukatormedialny.pl projekt „ KulturLab – nowe technologie w edukacji kulturalnej. Innowacje, narzędzia, metody” (kontynuacja projektu stypendialnego MKiDN z 2013). Pracował m.in. przy projektach badawczych z cyklu „Dzieci sieci” (2012,2013), koordynował projekt badawczy polskich blogów kulturalnych (2016). Współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej i Fundacją Nowoczesna Polska.

 

Program spotkania:

13:40 – 14:00 Rejestracja gości
14:00 – 14:10 Przywitanie gości, co nowego w Starterze?
14:10 – 16:00 Grzegorz Stunża, Kompetencje cyfrowe pokolenia Z/α – fakty i mity
16:00 – … Dyskusja i networking

 

Zapisz się

 

Partner spotkania:


Spotkanie jest organizowane wspólnie z „Edukatorem Medialnym” przy okazji projektu „KulturLab – nowe technologie w edukacji kulturalnej. Innowacje, narzędzia, metody” realizowanego w ramach stypendium MKiDN.