Wrześniowy Edu-generator – Nauka przez zabawę

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki na spotkanie poświęcone tematowi zabawy i jej roli w życiu dziecka oraz wykorzystaniu jej na różnych etapach rozwoju również w szkołach.

Kiedy:  30 września 2019, godz. 15:00-17:00

Dla kogo: Nauczycielki i nauczyciele wszystkich etapów edukacji

O projekcie GratoSfera opowie jego pomysłodawca Mgr Kamil Maciaszek. Projekt ma na celu stworzenie miejsc (GratoSfer), służących swobodnej aktywności dzieci poza budynkiem szkoły. Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia projektu GratoSfera, dotychczasowe osiągnięcia w zakresie swobodnej zabawy w Przedszkolu Gedania 1922 oraz szkole alternatywnej creoGedania. Prowadzący opowie przede wszystkim o wykorzystaniu swobodnej zabawy w szkole i wynikających z niej korzyściach dla rozwoju dzieci oraz jej roli w zachowaniu dobrostanu psychicznego i budowaniu stabilności psychicznej dzieci.

 

Warsztat będzie tłumaczony na polski język migowy.
Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier!


fullsizeoutput_1e60Spotkanie poprowadzi Mgr Kamil Maciaszek – Play Leader, logopeda, edukator. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Logopedia (I i II stopień).

Od 2014 roku zajmuje się tematyką swobodnej zabawy. Jest autorem projektu GratoSfera wprowadzającego swobodną zabawę do gdańskich szkół podstawowych oraz koordynatorem polskiej części międzynarodowego projektu Children’s Access to Play in Schools.

Od 2014 roku pracuje jako edukator i logopeda w Przedszkolu Gedania 1922 oraz alternatywnej szkole creoGedania w Gdańsku. Prowadzi zajęcia dla dzieci przedszkolnych i szkolnych w zakresie od astronomii do mikrobiologii z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, pasjonat projektów wielkoformatowych.

Prywatnie miłośnik roller coasterów i parków rozrywki.

Więcej informacji o cyklu wydarzeń: https://edugenerator.inkubatorstarter.pl/