Edu Generator – Jak dobrze rozmawiać o błędach i porażkach?

Kiedy:  30 Stycznia 2020, godz. 16:00-19:30

Słyszeliście już, że trzeba „uczyć się z porażek”, ale nie wiecie, jak to robić? Boicie się mówić o swoich niepowodzeniach lub rozmawiać o błędach z kolegami, szefami czy uczniami? Chcecie przekonać się, jak wykorzystywać niepowodzenia do rozwoju osobistego i zawodowego – własnego i Waszych uczniów?

Co oznacza „dobre rozmawianie o błędach i porażkach”?

Jest to taka rozmowa, która nie powoduje konfliktów, ale pozwala na wykorzystanie doświadczenia wyniesionego z przeżytego niepowodzenia. Taka rozmowa nie prowadzi do wypominania błędów, oskarżeń czy obarczania kogoś winą, co zazwyczaj kończy się konfliktem między rozmówcami. Dobra rozmowa o porażce ma doprowadzić do zdobycia doświadczenia z tego, co się przydarzyło i wymyślenia, jak to doświadczenie wykorzystać w przyszłości, aby unikać lub zminimalizować szansę pojawienia się podobnych błędów. Doświadczenie wyniesione z porażek jest cenne nie tylko dla rozmówców, ale też dla zespołu, klasy, rodziny czy ogólnie społeczeństwa.

Nasz gość, Jarek Łojewski, pomoże Wam zrozumieć, jak wykorzystać porażkę jako okazję do zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia, a także rozwinąć umiejętności, które pomogą rozmawiać na temat błędów i niepowodzeń we właściwy sposób.

W trakcie warsztatów Uczestnicy ćwiczenia korzystając z kart Failowship, stworzonych w ramach Fundacji Dobra Porażka, praktycznie doświadczą sposobu dobrego rozmawiania o niepowodzeniach.

Agenda spotkania:

  • Rozmowy o „dobrej porażce”
  • Koło porażek – zabawa z drobnymi nagrodami
  • Ćwiczenie z kartami Failowship

Prowadzący: Jarek Łojewski

Menedżer, coach, trener, doradca

Założyciel Fundacji Dobra Porażka. Twórca narzędzia Failowship. Twórca konferencji Dzień Porażki. Dawniej „ojciec chrzestny” i organizator spotkań FuckUp Nights.

W ramach Fundacji pomaga uczyć się na przeżytych niepowodzeniach. Pokazuje, jak w praktyce wykorzystać doświadczenie zdobyte z wcześniejszych działań. Przygotowuje do radzenia sobie z problemami i przeszkodami, które stają na drodze sukcesu, w ich przepracowaniu, wyciąganiu nauk z doświadczeń i ich wykorzystaniu do realizacji stawianych celów.

Więcej informacji:

O Fundacji: https://dobraporazka.pl

O kartach Failowship: https://failowship.com

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – ZAREZERWUJ MIEJSCE